تبلیغات
قارعه - جوان ایرانی...! حذیفه یمانی...! غدیر...! (11) (حتما بدردتون میخوره.بخونید)
 
قارعه
درباره وبلاگ


این وبلاگ گامی به سوی ولی جهانیان است.
هر که میخواهد ما را در این راستا یاری کند بیاید ما منتظریم (قارعه)

مدیر وبلاگ : صفدر
مطالب اخیر
نویسندگان
سلام به تمامی دوستان وعاشقان امام زمان (عج)
برایه سلامتی امام زمان 3تا صلوات بفرستید

در روز هایه آینده سعی بر این است مطالبی درمورد (داستان غدیر )  برایه دوستان گذاشته شود

داستانی که جوانی ایرانی در دوران خفقان وممنوعیت تحقیق وپرسش درمورد داستان غدیر  از شخص بزرگواری به نام ((حذیفه))
که از یاران پیامبر (ص)و مولا علی (ع)بود و یکی از هفت نفری که بر پیکر مبارک فاطمه زهرا (س) نماز خواند بودند
پرسید و ایشان به طور کامل و مفصل جواب دادند

برای اطلاعات بیشتردر مورد این موضوع و اطلاعات بیشتردرمورد جوان ایرانی و حذیفه
در بخش (غدیر خم) و پست (جوان ایرانی...! حذیفه یمانی...! غدیر...! (1)) در همین وبلاگ گذاشته شده است مراجعه کنید
برایه خواندن مطلب امروز به ادامه مطلب بروید

نخستین پیمان نامه بر ضد غدیر [4]

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم مردم را از توقفگاه «عقبه» گذراند و در منزل بعدی توقف نمود. سالم مولی ابی حذیفه در آنجا ابوبکر و عمر و ابوعبیده را در حال نجوی و گفتگوی خصوصی دید. او نزد آنان رفت و گفت: آیا رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم دستور نداده که بیش از دو نفر با هم خصوصی صحبت نکنند؟ بخدا قسم باید مرا به آنچه صحبت می کردید خبر دهید، وگرنه نزد پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم می روم و این کار شما را به او خبر می دهم.

ابوبکر گفت: ای سالم، عهد و پیمان خدایی می بندی که اگر به تو خبر دهیم درباره ی چه این جا جمع شده ایم، اگر دوست داشتی با ما باشی و اگر دوست نداشتی لب فرو بندی و آن را کتمان کنی؟

سالم- که با علی بن ابی طالب علیه السلام بغض و عداوت شدیدی داشت و آنان این جهت او را می دانستند- پیمان بست تا با آنان باشد.

آنها به سالم گفتند: ما جمع شده ایم تا پیمان ببندیم و هم قسم شویم که از محمد درباره ی صاحب اختیاری علی اطاعت نکنیم! سالم پرسید: شما را بخدا آیا به راستی درباره ی این مطلب گفتگو می کردید؟

آنها جواب دادند: بلی، بخدا قسم گفتگوی ما در همین مسئله بود و در غیر این نبود. سالم گفت: بخدا قسم من اولین کسی هستم که در این مطلب با شما هم پیمان می شوم و با شما مخالفت نخواهم کرد! بخدا قسم آفتاب طلوع نمی کند بر اهل بیتی که نزد من از بنی هاشم مبغوض تر باشد و در بنی هاشم کسی نزد من مبغوض تر و بدتر از علی بن ابی طالب نیست! در این مورد هر چه به نظرتان می آید انجام دهید و مرا هم در زمره ی خود به حساب آورید.

آن چهار نفر همان ساعت بر ضد خلافت امیرالمؤمنین علیه السلام پیمان بستند و متفرق شدند. هنگامی که پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم قصد حرکت داشت نزد حضرت آمدند و پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم به آنها فرمود: درباره ی چه مسئله ای امروز خصوصی صحبت می کردید در حالیکه شما را از نجوی و گفتگوی خصوصی منع کرده بودم؟

آنها جواب دادند: یا رسول الله، ما فقط هم اکنون یکدیگر را ملاقات کرده ایم! پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم با ناراحتی به آنها نگاه کرد و فرمود: شما داناترید یا خداوند؟ «وَ مَنْ اَظْلَمُ مِمَّنْ کَتَمَ شَهادًَْ عِنْدَهُ مِنَ اللهِ وَ مَا اللهُ بِغافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ»، [5] «و کیست ظالم تر از کسی که شهادتی را نزد خدا کتمان می کند، و خداوند از آنچه انجام می دهید غافل نیست».

اساسنامه اصلی ضد غدیر

حذیفه در ادامه ماجرا می گوید: سپس کاروان به راه افتاد تا وارد مدینه شد. همان منافقین با عده ای از همدستانشان جمع شدند و صحیفه ای طبق آنچه درباره ی خلافت عهد بسته بودند نوشتند. در اول صحیفه شکستن ولایت و صاحب اختیاری علی علیه السلام بود و اینکه خلافت مخصوص ابوبکر، عمر، ابوعبیده است و سالم نیز همراه آنان است و خلافت از این چهار نفر خارج نیست!

بر این صحیفه سی و چهار نفر شهادت دادند که چهارده نفر آنان اصحاب عقبه بودند [6] و بیست نفر از اشخاص دیگر بودند. پس از نوشتن و امضای صحیفه آن را بعنوان ودیعه به ابوعبیده جراح سپردند و او را امین خود قرار دادند.

جوان ایرانی پرسید: ای حذیفه، بر فرض مردم بگویند: «خلافت برای ابوبکر و عمر و ابوعبیده است و دلیلشان این باشد که آنان از شیوخ قریش و از اولین مهاجرین هستند»؛ چرا به خلافت سالم راضی شدند در حالیکه او از قریش و مهاجرین و انصار نبود و غلام یکی از زنان انصار بود؟

حذیفه جواب داد: ای جوان، این عده جمع شده بودند تا به خاطر حسد و ناراحتی که از علی علیه السلام داشتند، او را از خلافت باز دارند. اضافه بر این در قلوب قریش کینه هایی از خونهای ناپاکشان بود که علی علیه السلام ریخته بود، و اینکه او خصوصی ترین فرد با پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بود. آنان در طلب خونهایی بودند که به دست علی علیه السلام و به فرمان پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم ریخته شده بود. آنها پیمان بسته بودند تا خلافت را از علی زایل کنند و این کار بر عهده ی آن چهارده نفری بود که در گردنه ی هَرةشی پنهان شده بودند و سالم را نیز در گروه خود پذیرفته بودند.                                                                                                     

ادامه دارد......

==============================================================================

4 . در روایت دیگر حذیفه می گوید: آن عده جمع شدند و گفتند: محمد می خواهد امامت را در اهل بیت خود قرار دهد! چهار نفر از آنان جدا شدند و به مکه رفتند. آنها وارد کعبه شدند و درباره ی آنچه بینشان گذشته بود پیمان نامه ای نوشتند که متن آن چنین بود: «اگر خداوند محمد را از دنیا برد و یا او کشته شد امر خلافت به اهل بیت او نرسد».
پس از این اقدامِ آنان، خداوند این آیه را نازل فرمود: «أَمْ أَبْرَمُوا أَمْراً فَاًِّنّا مُبْرِمُونَ، أَمْ یَحْسَبُونَ أَنّا لانَسْمَعُ سِرَّهُمْ وَ نَجْواهُمْ، بَلی وَ رُسُلُنا لَدَیْهِمْ یَکْتُبُونَ»، یعنی: «کاری را بین خود محکم کرده اند در حالی که ما هم کارها را محکم می کنیم. یا گمان کرده اند ما کارهای پنهانی و سخنان سری آنان را نمی شنویم؟ بلی فرستادگان ما نزد آنانند و می نویسند».
(سوره ی زخرف: آیه ی 80 -79).
بحارالانوار: ج 37 ص 129. عوالم العلوم: ج 3:15 ص 298.
5 . سوره ی بقره: آیه ی 140.
6 . یعنی همان کسانی که در عقبه ی «هرشی» نقشه ی قتل پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم را اجرا کردند.

http://www.islamicecenter.com/ketaabkhaaneh/GHADEER/bolandtarin_daastaan_ghadeer_ansaari_05.html#46

محمد رضاانصاری

--------------------------------------------------

معرفى منابع

منابع معتبر زیر حدیث مفصل حذیفه را نقل كرده اند:

1. الیقین، تألیف سید ابن طاووس: ص 384 تا 387 علیه السلام38 باب 138، كه در بحار الانوار: ج 37 ص 325، از كتاب 'الیقین' نقل كرده است.

2. ارشاد القلوب، تألیف ابومحمد حسن دیلمى: ج 2 ص 180 تا 210، كه در بحار الانوار: ج 28 ص 86 از 'ارشاد القلوب' نقل كرده است.

3. نزهة الكرام و بستان العوام، تألیف محمد بن حسین رازى "قرن هفتم ": ص 201.نوع مطلب : غدیرخم، 
برچسب ها : اساسنامه اصلی ضد غدیر، نخستین پیمان نامه بر ضد غدیر،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :